Nawigacja

Karate

 

Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów. Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami.

Zasady karate to:

 • doskonalenie charakteru,
 • obrona prawdy,
 • rozwijanie siły ducha,
 • przestrzeganie zasad etykiety,
 • wystrzeganie się porywczości.

Takie zasady uczą dziecko dojrzałego postępowania. Karate to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie. Rozpoczęty w dzieciństwie, na pewno wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka. Dzieci trenujące karate uczą się panować nad swoimi emocjami. Ta sztuka walki uczy ich ponadto cierpliwości i opanowania.

Zajęcia prowadzi Sensei Janusz Kotyrba, który od 15 lat sprawuje pieczę nad klubem Oyama Karate Sokół.
Już od dzieciństwa interesował się sztukami walki i kulturą wschodu. Trenuje pod okiem najlepszych karateków i szkoleniowców. Posiada stopień 2 DAN. Podczas studiów uzyskuje tytuł trenera 1 klasy. Jest instruktorem sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz dyplomowanym trenerem Polskiego Związku Łuczniczego. Ma ogromne doświadczenie i wiedzę, która przydaje się w prowadzeniu zajęć. Jest oddany swojej pasji i potrafi nią zarazić innych. Jest bardzo dokładny, drobiazgowy i cierpliwy. To bardzo ważne w nauczaniu Karate. Potrafi dostosować zajęcia do poziomu grupy. Wciąż się szkoli- bierze udział w licznych seminariach i kursach. Jest autorem programu dydaktyczno-sportowego pod nazwą "Mama, Tata i Ja", który to program aktywizuje dzieci do ruchu.

Współpracuje z różnymi instytucjami : Policją, Gminną Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gminie Budzów, Obroną Terytorialnom.
Promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=56


Koszt udziału w zajęciach: 70 zł / miesiąc - płatne u instruktora.

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć