Nawigacja

 • Gminny Konkurs Wielkanocny ! ZAPRASZAMY !

  Gminny Konkurs Wielkanocny ! ZAPRASZAMY !

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Wielkanocnym.
  Czekamy na Wasze  pisanki, kartki świąteczne, palmy i baranki wielkanocne.

  Celem konkursu jest propagowanie tradycji, zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat  znaczenia symboli świątecznych, kształtowanie zainteresowań dzieci i młodzieży  kulturą ludową, utrzymywanie zwyczaju wysyłania życzeń na kartkach świątecznych a także stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikających zwyczajów własnoręcznego zdobienia pisanek i wykonywania kartek świątecznych.
  Szczegóły konkursu w regulaminie
  ZAPRASZAMY!
  KONKURS_PALM.pdf

 • ROK 2021 - ogłoszony rokiem Kamila Baczyńskiego

  ROK 2021 - ogłoszony rokiem Kamila Baczyńskiego

  Krzysztof Kamil Baczyński

  W setną rocznicę urodzin, uchwałą Sejmu RP, Krzysztof Kamil Baczyński został ogłoszony jednym z patronów 2021 roku. Bowiem jak powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podczas uroczystego odsłonięcia muralu, poświęconego właśnie temu poecie: „Jego postać wpisuje się w kanon polskiej tożsamości, polskiej kultury. Był wybitnie utalentowanym spadkobiercą Norwida, Wyspiańskiego, a jednocześnie reprezentował także polską tożsamość i polskie wybory”.[1]

  Krzysztof Kamil Baczyński – wybitny polski poeta czasu wojny, podchorąży Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów. Urodził się 22 stycznia 1921 roku w Warszawie, jako syn nauczycielki Stefanii z Zieleńczyków, z zasymilowanej rodziny żydowskiej, oraz znanego międzywojennego krytyka literackiego Stefana Baczyńskiego. Już jako uczeń warszawskiego gimnazjum im. Stefana Batorego zaczął pisać swoje pierwsze wiersze. Podczas nauki w szkole średniej Baczyński związał się z radykalnym ugrupowaniem socjalistycznym „Spartakus”. Radość z zakończenia nauki i zdania matury została przekreślona wybuchem II wojny światowej we wrześniu 1939 roku. Od jesieni 1942 roku do lata 1943 roku studiował polonistykę na tajnym Uniwersytecie Warszawskim. W czasie trwania okupacji związany był z pismem „Płomienie” oraz miesięcznikiem „Droga”. Podczas okupacji też, Baczyński ukończył podziemną Szkołę Podchorążych Rezerwy „Agricola”. Od lipca 1943 sekcyjny w II plutonie „Alek” 2. kompanii „Rudy” batalionu „Zośka”  AK w stopniu  starszego strzelca pod ps. „Krzysztof”, „Zieliński”. Zginął 4 sierpnia 1944 roku podczas powstania warszawskiego.

  Baczyński jest jednym z przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Było to pokolenie literackie polskich pisarzy, urodzonych około roku 1920, których twórczość w największym stopniu ukształtowało doświadczenie, jakim była II wojna światowa. Nazwa pokolenia wywodzi się z powieści Romana Bratnego „Kolumbowie. Rocznik 20” wydanej w roku 1957. Powieść ukazuje tragiczne losy warszawskiej młodzieży, uczestniczącej w zbrojnej konspiracji antyhitlerowskiej w szeregach Armii Krajowej, która musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, obdartą z wszelakich norm i wartości, ze światem, którego do tej pory nie znali. Toteż niejednokrotnie w swej twórczości, poeci pokolenia Kolumbów, dążyli do ukazania ogromnego rozdźwięku między ich osobistymi pragnieniami, a powinnością wobec ojczyzny i narodu. Żywe w nich było poczucie, iż ta potężna zewnętrzna siła, jaką była wojna, odebrała im młodość i marzenia.

  Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pomimo swojego nierozerwalnego i niezaprzeczalnego związku z czasem wojny, posiada jednak również swój uniwersalny wymiar. W swoich wierszach poeta ukazuje problemy ponadczasowe. Rozważania nad psychiką ludzką, nad jego duszą, refleksje nad młodością i dojrzewaniem to stałe elementy jego twórczości. O wojnie, która zamieniała w proch wszelkie dotychczasowe wartości, Baczyński nie pisał wprost. Chcąc zmierzyć się ze swoją epoką używał wielu symbolicznych obrazów. Jego wiersze utrzymane są w konwencji apokaliptycznej i onirycznej, ukazującej rzeczywistość na kształt snu, marzenia sennego, a czasem też koszmaru.

  Twórczość Baczyńskiego charakteryzuje się dużą dynamiką zmian. Oprócz wierszy o tematyce okupacyjnej, wojennej, pojawiają się też utwory pełne nadziei i piękna. Ukazując mityczną arkadię, sielankowy obraz dzieciństwa, posługując się elementami ze świata baśni, chciał niejako uciec od  otaczającego go zła i okrucieństwa, od piętna wojny, którym naznaczone było całe jego pokolenie. Poezja Baczyńskiego nawiązuje też w wielu przypadkach do tradycji romantycznej, przypisując poecie rolę natchnionego wieszcza i budziciela sumień.

  W dorobku twórczym poety znalazło się ponad 500 wierszy, kilkanaście poematów i około 20 opowiadań. Najbardziej znane wiersze Baczyńskiego to: „Elegia o…[chłopcu polskim]”, „Mazowsze”, „Historia”, „Spojrzenie”, „Pragnienia”, „Ten czas”, „Pokolenie”, „Biała magia”, „Gdy broń dymiącą z dłoni wyjmę…”, czy „Polacy”. Życie i twórczość Baczyńskiego stały się tematem kilku filmów, m.in. „Dzień czwarty”, w którym poetę zagrał Krzysztof Pieczyński oraz „Baczyński” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.
  [1] 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 • Srebrna rozeta dla Grupy Kolędniczej z Rudnika

  Niedawno informowaliśmy, iż Grupa Kolędnicza „Z Dorotą”, działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Elegia” w Rudniku, zdobyła Nagrodę Główną w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Hej Kolęda, Kolęda”, otrzymując tym samym nominację do 49. „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się w dniach 11 – 13 lutego 2021r. Ze względu na panującą epidemię nasi artyści nie mogli niestety jak co roku udać się osobiście do Bukowiny Tatrzańskiej, aby tam na scenie Bukowiańskiego Centrum Kultury zaprezentować swoje umiejętności. Tegoroczny Przegląd odbywał się bowiem w wersji on – line. Komisja konkursowa w składzie: dr Artur Czesak  - językoznawca, mgr Benedykt Kafel – etnograf, dr Dorota Majerczyk – etnograf oraz prof. dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy, po obejrzeniu występów 38 grup, postanowiła przyznać Grupie Kolędniczej z Rudnika drugie miejsce wraz ze srebrną Rozetą Góralską.
  Wszystkim artystom, biorącym udział w Konkursie składamy serdeczne gratulacje, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów. Dziękujemy im za nieustanne, i jakże cenne w dzisiejszych czasach, kultywowanie naszej rodzimej tradycji, za pielęgnowanie naszych obyczajów i obrzędów. Podziękowania należą się tym bardziej dzisiaj, iż mimo ograniczeń związanych ze stanem epidemii, przygotowali swój program, wykazując się wytrwałością i determinacją.
  Instruktorzy Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” pragną również podziękować  panu Piotrowi Liszkiewiczowi za rejestrację nagrania oraz panu Mirkowi Polakowi, za przygotowanie sali widowiskowej, dzięki czemu pomimo panującej epidemii nasi kolędnicy mogli zawitać w progach Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

 • Nagrody rozdane ! XI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Dzisiaj 14.02.2021r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury Burmistrz Gminy Sułkowice Pan  Artur Grabczyk, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego   Pan Rafał Kudas wręczyli nagrody Laureatom XI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
  Dziękujemy Panu Staroście Józefowi Tomalowi, Zarządowi, Radzie Powiatu za ufundowanie nagród.
  Gratulujemy nagrodzonym !
  Podziękowania kierujemy  również w stronę rodziców, nauczycieli, instruktorów i wszystkich, którzy przygotowali uczestników do Przeglądu.

  Organizatorami Przeglądu byli: Sułkowicki Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

 • Wyniki XI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 2021

   Z pewnością przyzwyczailiśmy się już do określenia, że wszystko wygląda inaczej niż kiedyś.
  Nasz XI Powiatowy Przegląd również był wyjątkowy. Nadesłaliście nam wiele nagrań, wiele artystycznych pomysłów, interpretacji kolęd i pastorałek. Jury miało niełatwe zadanie aby wybrać te najwspanialsze.
  Bardzo się cieszymy, że przegląd spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem.
  To  potwierdza, że drzemią w Was niezgłębione talenty.
  Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, za pomoc w przygotowaniu uczestników oraz nagrań.
  Wam wszystkim za tak liczny udział.
  Zwycięzcom gratulujemy!
  O dacie rozdania nagród informować będziemy na naszej stronie SOK.
  PROTOKOL_KOLEDY_I_PASTORALKI.

 • Odbiór nagród - XI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Laureatów XI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zapraszamy po odbiór nagród w dniu 14.02.2021 r., tj. niedziela do Sułkowickiego Ośrodka Kultury w następującej kolejności:

  Godzina 15:00 Nagrodzeni w kategorii :

   Kat. A Przedszkolaki – Soliści

   Kat. A Przedszkolaki – Zespoły

   Kat. B Szkoła Podstawowa I-V -  Soliści

   Kat. B Szkoła Podstawowa I-V -  Zespoły

  Godzina 15:45 Nagrodzeni w kategorii:

   Kat. C Szkoła Podstawowa VI-VIII -  Soliści

   Kat. C Szkoła Podstawowa VI-VIII -  Zespoły

   Kat. D Młodzież ze Szkół Średnich oraz Starsi -  Soliści

   Kat. D Młodzież ze Szkół Średnich oraz Starsi -  Zespoły

   Kat. Osoby Niepełnosprawne

  Lista nagrodzonych osób na naszej stronie.

  Przypominamy o obowiązujacych zasadach sanitarnych podczas pandemii .

 • 29 FINAŁ WOŚP - Podsumowanie !

  29 FINAŁ WOŚP - Podsumowanie !

  W Sułkowickim Ośrodku Kultury gdzie miał siedzibę Sztab 29 Finału WOŚP
  24 dzielnych Wolontariuszy zebrało łącznie:  30703,53 zł oraz obcą walutę w wysokości : 20,95 euro, 20  koron szwedzkich, 10 koron duńskich.
  Szczegółowe dane dotyczące zebranych kwot  w całej gminie wyglądają następująco:
  -  Krzywaczka -  17322,17 zł  oraz 13,85   EURO
  - Sułkowice -  11331,36 zł  oraz 7,10  EURO ;20 KORON SZWEDZKICH ;
  10 KORON DUŃSKICH
  - PHU  ZACHĘTA Zbigniew Kaleta, Adam Kaleta SKLEP nr 21, Ul. Sportowa 2a, 32-440 Sułkowice    -  1250,00P zł
  LICYTACJE - 800,00 zł

  W akcji brało udział:
  - 16 wolontariuszy z Zespołu Placówek Oświatowych z Krzywaczki,
  - 8 z Sułkowickiego Ośrodka Kultury
  - Pracownicy PHU  Sklepu Zachęta  z Sułkowic.
  Szefem Sztabu był  Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury - Krzysztof Trojan.
   W akcję, w której każdy biorący udział otrzymał czerwone serduszko, licznie włączyli się mieszkańcy Gminy Sułkowice, przejeżdżające osoby oraz rodzice naszych Wolontariuszy i inni.

   Podziękowania kierujemy szczególnie do:
  - Pani  Kierownik PHU Zachęta z Sułkowic -  Krystyny  Magiery wraz  koleżeństwem  z pracy,
  - Dyrektorowi ZPO w Krzywaczce Panu Mirosławowi Chmielowi oraz nauczycielom: Pani Katarzynie  Gaweł, Panu Maciejowi Matodze, Panu Ryszardowi Mecha,
  - Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach,
  - Kierownikowi Posterunku w Sułkowicach asp. sztab. Panu Pawłowi Rucińskiemu, sierż. sztab. Maciejowi Apryasz,
  - Pracownikom Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Marii Nowak, Renacie Śliwa, Monice Garbień oraz Panu Mirosławowi Polak.
  -  Pani Jolancie i Tomaszowi Wojdyła,
  -  Wszystkim Rodzicom,
  - kochanym Wolontariuszom.
   Jesteście Wspaniali !
  Życzymy zdrowia i dalszej współpracy z SOK!
   Do zobaczenia za Rok w 30 Finale WOŚP!

 • 25.01.2021 r. - ROZDANIE NAGRÓD W GMINNYM KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM

  Burmistrz Gminy Artur Grabczyk wręczył nagrody dla laureatów  Gminnego Konkursu Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików i Kartek Świątecznych w poszczególnych kategoriach.
  Dyrektor  SOK Krzysztof Trojan podziękował wszystkim za tak liczny udział w konkursie i pogratulował nagrodzonym.
  Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano nagrody pocieszenia, w formie słodyczy.
  Zapraszamy  już za rok do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.

 • LICYTACJA GADŻETÓW NA WOŚP - ZACZYNAMY !!!

  LICYTACJA GADŻETÓW NA WOŚP - ZACZYNAMY !!!

  SUŁKOWICKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA DO LICYTACJI GADŻETÓW WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 29 FINAŁU.
  LICYTACJA TRWA
  OD 25.01.2021R. DO 29.01.2021R.
  TELEFONICZNIE 12 273 34 59
  GODZ. 8:00 DO 20:00

  ODBIÓR WYLICYTOWANYCH GADŻETÓW ORAZ WPŁATA PIENIĘDZY 31.01.2021 r.
   ZACZYNAMY OD 1 ZŁ !!! 
   ZAPRASZAMY!

  Gadżety na licytację
  1.T-shirt męski rozmiar  XL (zdjęcie nr 1)
  2.T-shirt męski rozmiar L    (zdjęcie nr 2)
  3.T-shirt dziecięcy rozmiar 92/96 (zdjęcie nr 3)
  4.T-shirt dziecięcy rozmiar 146/152 (zdjęcie nr 3)
  5.Komin pod szyję (zdjęcie nr 4)
  6.Płyta CD + DVD BEDNAREK (zdjęcie nr 5)
  7.Kalendarz /Notes (zdjęcie nr 6)
  8.Worek/Plecak (zdjęcie nr 7)
  9.Kalendarz Polska jest Kobietą (zdjęcie nr 8)
  10. Kalendarz trójdzielny (zdjęcie nr 9)
  11. Magnes (zdjęcie nr 10)
  12.Brelok (zdjęcie nr 11)

 • KOLEJNY SUKCES GRUPY KOLĘDNICZEJ „Z DOROTĄ”

  Aby tradycji stało się zadość, na początku Nowego Roku, podobnie jak w latach poprzednich, Grupa Kolędnicza „Z Dorotą”, działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Elegia” w Rudniku, wzięła udział w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Hej Kolęda, Kolęda”, zorganizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach.
  Ze względu na panujący stan epidemii i obowiązujące wszystkich obostrzenia, tegoroczny przegląd odbywał się w nowej odsłonie, a mianowicie w wersji on – line.
  16 stycznia 2021r, komisja konkursowa w składzie: Inka Bogucka – etnograf, Agnieszka Oczkowska – etnolog oraz Bożena Lewandowska –etnomuzykolog, po obejrzeniu wszystkich nadesłanych nagrań video, postanowiła przyznać Grupie Kolędniczej z Rudnika jedną z czterech równorzędnych Nagród Głównych. Tym samym grupa otrzymała nominację do 49. „Góralskiego Karnawału” czyli Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych, Popisu Par Tanecznych, Konkursu Tańca Zbójnickiego w Bukowinie Tatrzańskiej (edycja on – line).
  Wszystkim artystom, biorącym udział w przeglądzie, a mianowicie p. Adamowi Woźnicy (król Fabrycjusz), p. Stanisławowi Judaszowi (kat), p. Franciszkowi Judaszowi (Dorota), p. Adamowi Judaszowi (anioł), p. Waldemarowi Wolskiemu (diabeł), p.Andrzejowi Judaszowi (Teofil) oraz p. Rafałowi Judaszowi (rycerz) serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań w kolejnym etapie.

 • UWAGA !!!

                  UWAGA !!!

  Laureatów Konkursu Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych zapraszamy po odbiór nagród w dniu: 25.01.2021 r.,tj. poniedziałek do Sułkowickiego Ośrodka Kultury w następującej kolejności:
  Godzina 16:30  Nagrodzeni w kategorii: Szopki duże, szopki średnie i szopki małe.
  Godzina 17:15  Nagrodzeni w kategorii: Gwiazdy Betlejemskie; Stroiki; Kartki Świąteczne – Przedszkole
  Godzina 18:00 Nagrodzeni w kategorii: Kartki Świąteczne - Szkoła Podstawowa kl. I-III;  kl. IV-VIII;  Szkoła Ponadpodstawowa i Dorośli.
  Lista nagrodzonych osób- na naszej stronie.

   

 • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze.
  Dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni.
   Z tej okazji dla Was muzyczną niespodziankę  przygotowało Koło Wokalne oraz Zepół Pieśni i Tańca Elegia.
  Zapraszamy!

 • Gminny Konkurs Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych 2020 ROZSTRZYGNIĘTY !

  Gminny Konkurs Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych 2020 ROZSTRZYGNIĘTY !

  13 STYCZNIA 2021 r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych.
  Bardzo się cieszymy,że dotarło do nas tak wiele prac z całej gminy.
  Mimo trudnej sytuacji pokazaliście Waszą niezwykłą kreatywność a tym samym to, że potraficie  dbać o świąteczne tradycje.
  Dzięki Wam wszyscy mogliśmy poczuć prawdziwy klimat Świąt.
  Poniżej zamieszczamy protokół z obrad Jury. Nagrody będą do odebrania w dniu 25.01.2021r. Z powodu obostrzeń sanitarnych nie możemy spotkać się wszyscy razem, dlatego  poinformujemy Was o godzinie odbioru nagród./informacja zostanie zamieszczona na stronie SOK/
  W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

  Protokol_Konkurs_szopek_2020.pdf

 • POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 2021

  POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 2021

  Już po raz XI zapraszamy na przegląd kolęd i pastorałek.
  W tym roku czekamy na Wasze  nagrania video, które poddane zostaną profesjonalnej ocenie jury.
  Poniżej zamieszczamy regulamin, wraz z kartą zgłoszenia, która jest niezbędna do wzięcia udziału w przeglądzie.
  Wierzymy ,że mimo  obostrzeń w jakich żyjemy ostatnio, znajdziecie w sobie siłę aby podzielić się z nami nie tylko talentem muzycznym, ale również pokazać ,że mimo ograniczeń trwamy w świątecznym nastoju, a tym samym potrafimy wspólnie śpiewać i cieszyć się tą radością z innymi.

  REGULAMIN
  KARTA ZGŁOSZENIA


 • Hej kolęda, kolęda !

  Hej kolęda, kolęda !

  Pozostajemy nadal w świątecznym nastroju, zachęcając  Was do śpiewania kolęd.
  Dla Was zamieszczamy śpiewnik, aby kolęda niosła się wszędzie.

  Przypominamy, że trwa również  nasz konkurs szopek, gwiazd, stroików i kartek świątecznych. Prace można przynosić do SOK do 8.01.2021 r.
  Bardzo się cieszymy, że do tej pory spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem, co z pewnością służy podtrzymywaniu tradycji świątecznych.
   
  Spiewnik_koled.pdf

 • Świąteczne Życzenia

  Świąteczne Życzenia

  Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

  niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji

  dotyczących minionego okresu

  i planów na nadchodzący Nowy Rok.

  W tych wyjątkowych dniach pragniemy życzyć

  wiele zadowolenia i radości z podjętych wyzwań

  oraz sukcesów w realizacji osobistych zamierzeń.

  Zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

  Dyrekcja i Pracownicy Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

 • Wesołych Świąt ! Kolędy 2020 - w wykonaniu ZPiT Elegia, Orkiestry Dętej oraz Koła Wokalnego

 • U Nas już Święta !

  Chór Seniorów "Elegia" oraz chór "Apassionata" wprowadzili nas już w świąteczny nastrój pięknymi kolędami.

  Niech ten wspaniały czas
   Bożego Narodzenia  będzie chwilą spędzoną z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
  Niech będzie dobrym,wyczekiwanym czasem emanującym bliskością i spokojem.

   

 • Trwa Gminny Konkurs Szopek, Stroików, Kartek Świątecznych i Gwiazd Betlejemskich 2020

  Święta tuż, tuż i widać to także u nas w SOK.
  Przybywa prac konkursowych i zaczyna tworzyć się niezwykła atmosfera.
  Wspaniale, że jesteście z nami.
  Niech magia Świąt trwa!

 • Wystawa fotograficzna " Gmina Sułkowice - dawniej i dziś " - część II

  SOK serdecznie zaprasza do obejrzenia drugiej części wystawy fotograficznej poświęconej Naszej Gminie.
  Zobaczycie miejsca Wam znane, a zestawione z ujęciami z dawnych lat, na nowo ożywają.
  Dla jednych będą wspomnieniami, a inni zobaczą jak zmienia się rzeczywistość wokół nas.
  Zapraszamy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć